Odsazeni karoserie od rámu

Karoserii jsem odsazoval, protože by se mi nevešly pneu do podběhů. Zvolil jsem osvědčený a jednoduchý provedení a to přidání dvou puků mezi karoserii a silenbloky na rámu.

Karoserie je přidělaná na 14 místech pevnostními šrouby. Protože jsem neměl k dispozici žádný řetězový zvedák, musel jsem karoserii postupně zvedat dvěma hevery. Velkou výhodou bylo, že při zvedáni nebylo potřeba nic zásadního prodlužovat. Postupoval jsem odpředu dozadu. Místo původních šroubů jsem použil pevnostní šrouby nebo závitovou tyč s přivařenou matkou na jedné straně.

Jediné co se muselo prodloužit je hrdlo benzínové nádrže a převařit koncák ruční brzdy. Gumovou hadici od hrdla jsem přeřízl a nastavil kouskem hliníkové trubky. Po ujetí pár set km je nutný všechny šrouby dotáhnout!!!! Byly povolený… S prací mi pomáhal kamarád Honza a celé jsme to měli za jeden den hotový.

Text: Jan “Ofroudak” Škvor
Foto: Jan Škvor
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>