Gruzie – změna plánu

Přejet do Gruzie se nám povedlo až na druhý pokus, protože hranice na východě byly uzavřené. Hned v prvním městě jsme vyměnili peníze a koupili pravý gruzínský koňak a pivo. To nám v Turecku chybělo….. byl dobrý.

image

Hned ráno vyrážíme do skalního města ve Vardzii. Na běžný turisty je ješte brzo a tak si ho prolézáme sami. Lezem i tam, kde se asi normálně nesmí a blbneme :-).  I když mě památky moc neberou, tak tohle stálo určitě za to.

image

Pokračujeme dál po vedlejší silnici. Ta se mění v enduro cestu. Něco pro mě a klukům se to taky líbí. Když sjíždíme ze sedla ve 2534m.n.m, tak mi odejdou přední brzdové destičky. Máme náhradní a tak je měním, ale jsem vzteky bez sebe. Před cestou jsem dal nový s kotoučem a po 5.tis km jsou v háji. Krám jeden. Kluci je neměnili a furt jsou v pohodě….

image

K jedinému přechodu z Gruzie do Ruska povodeň strhla silnici. Čekáme teď na azerbajdžánském velvyslanectví a zkoušíme dostat víza. Když se povede, tak pojedeme do Baku na trajekt. Držte nám palce!

Tom pro úplnost doplňuje (Honza si to kdyžtak smázne :-) ) – další povídání o cestě přes Turecko od Yeada, který jim pomohl s opravou (viz minulý článek zde na webu) až k hranicím s Gruzií, vyšlo na webu GPS dozoru – zde.
Další články s tagem:

3 Comments

 1. turquoise hexagon

  Nemas tam pevnej kotouc? U nej odchazej desky mmohem rychlejc a jestli maj zbyly 2 motorky plovouci, tak by to sedelo.

 2. cau kluci,

  poradam podobnou cestu jen vic na jih az do Indonesie a zaciname za par tydnu. Chtela jsem se zeptat, proc jste nezvolili z Gruzie cestu pres Abkhazii do Sochi? Pro moto by to melo byt mozne. Zvazujeme tuhle moznost, protoze se nam tim trajektem pres Baku moc nechces.

  Jedu na BMW, takze proti vam zadny adventure:) Klobouk dolu, moc vam fandim!!

  Jana

  • Ahoj, bylo to pro nas rychlejsi. Nemam v hlave jmena turecky pristavu, ale vim ze teb bliz sochi nebere cizince. A k tomu druhemu to bylo pro nas daleko. Jinak azerbajdzan rozhodne nedoporucejeme. Policajti jsou pirati a trajekt nejisty. Pripadne cekani na trajekt stoji hodne penez. Jsou ta, drahe hitely

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>