Bezděkov 2013 – aneb jak zlomit 3 poloosy ve 2 dnech

Je týden před závodem a nám s Markem začíná pracovní víkend. Makáme na autech od rána do večera, abychom  auta opravili a vylepšili. To se nám myslím povedlo a na závody jsme  připravený …. to jsme ješte nevěděli, co nás čeká.

!! po kliknutí na obrázek se dostanete do fotogalerie !!

 

Páteční odjezd vychází přesně na čas. Společne s Lukasem a Hanzem vyrážíme do Bezděkova. Po příjezdu jsme hned obsadili velký kus depa a začali se kamarádit (s rumem v ruce) s ostatními. Trošku jsme to přepískli a tak sobotní ráno nebylo takové, jak bych si představoval………..

 

První trial nám vyšel přesně tak, jak jsem se cítil. Skončili jsme s pomačkaným autem už v 2. bráně. Byl to hodně špatný začátek a na náladě mi to nepřidalo. Postupně jsme se začínali rozjíždět, když mi v jedné zrádné bahenní lázni praskla přední poloosa. Bohužel jsem dílama úplně nevybavený a tak mi kompletní poloosu půjčuje Vítek. Oprava mi trvá více jak hodinu, která nám teď chybí. Snažíme se ztrátu stáhnout a jezdíme, jak to jen jde. Bohužel, Jimny má opravdu špatný poloosy a tak nám praská druhá. Ach jo, fakt smůla. Nedá se nic dělat, najíždíme do trialu alespoň na zadní náhon a pokoušíme se o první brány. To se nám úspěšně daří. Naší snahu ale maří úder 6 hodiny odpolední – závodní sekce se zavírají. Nedá se nic dělat. Náše sobotní závodění končíme s jedním nedojetým trialem a prasklou poloosou. Naštěstí tu je zase Vítek a půjčuje mi i druhou poloosu. S Markem jí do večera měníme. Aspoň, že Markův “Šrotík” drží!

 

Nedělní ráno začíná rozhodně radostněji než nedělní večer končí. “Stresík” i “Šrotík” plně fungujou a dokonce se na nás přišlo podívat hodně kamarádů. Asi s sebou vzali i štěstí, protože se Zuzkou hned v prvním trialu zajíždíme náš nejlepší výsledek – 0 trestných bodů!! Jupí. V dalších trialech děláme jen malé chyby a daří se nám. Bohužel v 3. sekci opět praská poloosa. Sakra. Do dalšího trialu vjíždíme opět jen na zadní náhon. Projíždímě 1. bránu a končíme. Beztak většina aut do 2. brány nedojede a tak o moc nepřícházíme:-)

 

Za to Marek se postaral o pěknou estrádu ve stejném trialu. Po úspěšném projetí 4. brány v kopci zapadnul. Při následném couváni si tu samou bránu přejel a zůstal viset mezi svahem a stromem. Naštěstí se nám ho za pomoci navijáku podařilo dostat bez úhony dolů :-)

Byl to náročný závod a díky Vítkovi jsem ho mohl dokončit. Díky!

 

Text: Honza Škvor
Foto: Jana Štěrbová, Jirka Kotyza, Dan a Zuzka
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>