Destrukční derby II.

Tentokrát se mi povedlo získat Favorita a tak mohlo začít další kolo ničení. Chtěli jsme změnu, proto jsme se rozhodli, že budeme jezdit na asfaltové trati mezi pneumatikami.

 

 

Vždycky jsem kravil jen v terénu s ofroudem, ale nikdy jsem to nezkoušel s osobákem na pevném podkladu. Zkušenost to pro mě byla velice poučná. Měl jsem možnost si osahat, jak se průměrné auto chová při smyku ve větší rychlosti a přitom neriskovat. Dokonce už začínám i chápat, proč lidi “tuní” auta. Opravdu k něčemu nízkoprofilová kola a tvrdý snížený podvozek jsou. Favorit neustále jezdil v zatáčkách jen po 3 kolech a v jedné horké chvilce jen po dvou:-) Jedna sada dobrých pneumatik vydržela cca 30 min a pak šly do kytek. Ne, že by se ojel vzorek, ale byly z bočnic pneumatiky vytrhané kusy gumy. Kdybychom měli “nízkoprofiláky”, tak by se pneu neohýbala a neodcházela by.

 

Favorit důstojně ukončil svou životní etapu na šroťáku. Kdyby se někdo chtěl zbavit auta, tak ať dá vědět!!! Rád to zařídím:-)

Text:Honza “ofroudák” Škvor

Foto: Ofroudák. Marek Veselský
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>