Kazachstán 2011

Cílem akce není objet celý Kazachstán na motorkách, ale spíš projet západ země a hlavně okolí Aralského moře. Chtěli bychom najít vraky rybářských lodí, které uvízly na suchu kvůli postupnému vysychání moře. Kdyby to šlo, tak bychom mohli kousek cesty jet i územím, kde ještě před několika lity byla voda. Táké bychom se rádi podívali (aspoň z dálky) na ruský kosmodrom Bajkonur. Pravděpodobně nás čeká cesta necesta plná písku, děr a podobných pastí. Asi to nebude žádná mastňácká dovolená, ale aspoň si pořádně odpočineme od civilizace. Motorky i já jsme připravený jezdit v terénu a Zuzku to společnými silami naučíme cestou.

Termín:

29. července – 28. srpna

Kdo jede:

Jedem pouze 2 – já a Zuzka

Motorky:

2x BMW f 650 GS Dakar … více o moto
 

Trasa:
ČR- Maďarsko- Ukrajina (Krym-Arbatská Strelka- Kerč) - 
Rusko – Kazachstán (Atenau, Aralský Jezero, Bajkonur, Oktobe , Uralsk) – Rusko – Ukrajina – Slovensko – ČR
Celkem zhruba 10tis km. Prvních 600 km se svezeme vláčkem z Prahy do Popradu a pak už jen po vlastní ose k Bajkonuru a domů. V Kazachstánu ujedeme tolik kilometrů, kolik dovolí kvalita cest a výdrž nás i motorek.
 

 

Příprava:
Skoro nic nestíháme tak, jak bychom si představovali. Mám spoustu práce s přípravou motorek. Musím přidělat nosiče, kufry, vyměnit oleje, spojky, … mooc práce ;-) Pro jistotu jsme si pořídili i filtr na vodu, abychom mohli pít z „jakékoliv“ louže. Má to jen jeden háček – slaná voda do něj nesmí a té tam bude asi nejvíc :-)
Snažím se Zuzku seznamovat s velkou enduro motorkou a s terénem. Přece jen je mezi SV a Dakarem nějaký rozdíl…
Víza se nám bohužel trochu zavařila. Někde (to ví jen pán na velvyslanectví) se stala chyba a místo na srpen se nám v pase objevila víza na červenec. Toho si všimnul až pán naruském velvyslanectví a proto nám nedal transitní víza přes Rusko. Takže od středy běží celý koloběh znovu. Ve středu se to zamotalo ještě víc, když Honza vybouchnul nakazašském velvyslanectví, ale v pátek se zase tvářili jakoby se nic nestalo, tak snad už to bude dobré. Naděje umírá poslední a vypadá to, že kompletní víza bychom mohli získat ve středu před odjezdem :-)
 

 

Podpora:

grafické studio Kocour
Jana Čiháková
Svojkovice 56
ICO: 74723472
737 135 530

Hiko sport

 

Další články související s Kazachstánem se vypíšou když kliknete tady.

Foto a text : Honza “ofrouďák” Škvor a Zuzka
Další články s tagem: , ,

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>