S Krtkem na feraty (už nikdy III.)

Jako už skoro tradičně vyrážíme na jaře na feraty do Rakouska.  A jako obvykle  “zájezd“ vede Krtek……  To samotný je záruka, že budou kvalitní zážitky a dost možná i nějaký průser :-)

P5080017

Fotogalerie

Tentokrát nás jede opravdu hodně, plný sedmimístný  Transapondér ( VW Transporter). Mám štěsťí, že není můj a tak se cestou nemusím věnovat řízení, ale mám čas na pivo, jako zbytek auta.  Hned první den máme vyhlídlou krátkou feratku kousek od Bad Ischlu. Bohužel je zavřená. Nevadí, jedeme o kousek dál na jinou. Hmm… taky  zavřená. No co se dá dělat. Jako správný Češi (a nejsme jediný) bereme ferata sety a pro jistotu i lano…. Holky se snaží protestovat, ale je to marný. Počasí vychází a tak si to užíváme. Těsně pod vrcholem pochopíme, proč jsou dole ty nápisy a pásky. Vrtulník stahuje zbytky stavebního materiálu z feraty.  Asi si umíte představit, co udělá zvětralá skála, když vrtulník dá forsáž na vzletu :-) No nic se nestalo, ale třeba si z nás někdo vezme poučení :-)

P1030700

No a jak jsme náš první den zahájili, tak ve stejném duchu pokračujeme i další dny.  Zpestřením je sníh na Loseru a pak vyjet tenhle kopeček s motorem, který místo 5ti válců jede jen na 4:-) Ale výstup na Loser stojí za to, nahoře je krásná mlha nic vidět.  Alespoň,  že při sestupu je na cestě sníh a můžeme se klouzat dolu.

Na poslední den zájedu jsme si už dsali jen pár kratších ferat u stříbrných pramenu. Bylo do dustojný zakončený. Všichni jsme přežili a přiště jedem zas:-)

 

 

 

 

 

 
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>