Pár fotek a vět z odjezdu

Hned v začátku článku bych vás měl upozornit, že já nikam nejedu, jen jsem jim byl dnes – v sobotu 3. 5. 2014 – zamávat a udělat pár fotek a pár záběrů kamerou. Další články o cestě už budou pouze na nich.

Mají sebou tablet a plán je takový, že jednou za čas- když budou mít co zajímavého poslat a když se jim podaří někde ulovit wifi připojení- sem něco přidají – ať už pár fotek s textem, nebo jen text, nebo mi pošlou krátkou zprávu, která se následně objeví třeba jen na našem H2Omaniackém Facebooku.

Cesta kolem světa na Jawách - alt text

Honzy Jawička připravená ke startu na výlet, tedy na cestu, cestu kolem světa :-)

Ale zpět k odjezdu. Super, že se zima tak rychle přehoupla v jaro a teploty byly až skoro letní. Do pátku před odjezdem. V sobotu nad ránem mě probudil déšť bubnující na okno a z tepla peřiny jsem doufal, že se počasí umoudří a na odjezd už bude hezky svítit slunce.

Nic takového se nestalo, byla zima (4 stupně) a zataženo. Alespoň nepršelo. Nechtěli z odjezdu dělat žádnou velkou akci, sešlo se jen pár nejbližších přátel, kluci dobalili poslední drobnosti, nalepili pár nálepek na kufry, potřásli si se všema rukou a vyrazili.

Radka nabalená motorka, krom trochy oblečení a náhradních dílů si vezou taky přezutí do terénu

Radka nabalená motorka, krom trochy oblečení a náhradních dílů si vezou taky přezutí do terénu

Už to zaznělo v rozhovoru s Honzou, zveřejněném na prezentaci od GPS dozoru, že veškeré průvodce mají v angličtině a že nikdo z nich vlastně moc neumí anglicky ani rusky – že se budou učit cestou. Ale Radek nás při dobalování jednoho kufru ujistil, že i na to jsou připravení a ukázal mokrý papír s vytištěným ruským slovníčkem a azbukou. Krom toho ještě také vezou slovníček anglický – ten byl při odjezdu ještě suchý. Takže pohoda! :-)

Do nalepené mapy světa na kufru budou zakreslovat projetou trasu, aby mohli snadno všem zvědavcům ukázat, o co jde

Do nalepené mapy světa na kufru budou zakreslovat projetou trasu, aby mohli snadno všem zvědavcům ukázat, o co jde

Odjezdové počasí nám taky trochu překazilo plán udělat si všichni společnou fotku v tričkách, která jsme nechali udělat a v pátek večer jsem je vyzvedával hotová. Ale nevadí, kluci slíbili, že fotku udělají někde cestou a pošlou – stylově je mají v českých barvách, jeden modré, druhý červené a třetí bílé. Jak to pochystám, objeví se nahoře v menu ještě záložka „Trička“ či tak něco a bude si ho moc objednat kdokoli za 300 peněz (komu se 300 nelíbí, může ho mít za 299).

Tak tedy hodně štěstí i zážitků!

Tak tedy hodně štěstí i zážitků!

A když už jsme u těch čísel, hodně často se kluků před odjezdem někdo ptal na rozpočet celé akce. Radek připravil na tohle téma článek a ten tu zveřejníme v příštím týdnu.

Teď, když jdu článek zveřejnit, kluci už se řítí přes Maďarsko. Tak už nezbývá než jim držet palce, sledovat jejich putování a těšit se na zážitky a fotky, co pošlou pro nás pozůstalé v ČR :-)

PS: Jo a jedna aktualita z cesty ještě po ČR se objevila od Sesy, který jim předával náhradní cívky – viz celá zpráva tady, včetně odkazu na pár fotek pořízených na předávací benzínce.

Víte kde jsou teď? ;-)

Text a foto: Tom
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>