Magadan

První tři dny v Magadanu nám Alexej a další členové motoklubu domluvili ubytování v bytě a snažili se připravit i program. Byli jsme na dnech města a na pivu. O přepravě motorek mluvil pořád jako o jednoduché věci, ale jak to celé proběhne jsme nepochopili. Nakonec po třech dnech vyzvedáváme Jawy na parkovišti a jedeme je umýt. Po lehkém umytí je vezeme kousek za město do garáže. Tady už stojí dalších 6 motorek. Nechápeme nic, kde je kontejner?

Majitel garáže nám všechno vysvětlí. Místní cestovní kancelář a motoklub se domluvili, že pomůžou cestovatelům. Objednají kontejner a až se naplní, tak ho pošlou do Vladivostoku. Už to nefunguje tak, jak jsme si představovali. Mysleli jsme, že přijedeme do přístavu a stopneme si nějakou nákladní loď. Od minulého roku zpřísnili dohled nad lodní dopravou, protože se pluje mezinárodníma vodama. Máme ale štestí, motorek je dost a tak by do 5dní měly odjet. Jsou tu mototky, které tu čekají i 14dní! Jeden Američan nechce čekat a tak motorku pošle letadlem do Chabarovsku. Stálo ho to údajně 120tis.rublů. Nás by to snad mělo vyjít na 15.tis rublů za motorku. Uvidíme. Doba plavby je 5-10dní.

Vzhledem k tomu, že Magadan je jedno z nejdražších měst Ruska, tak jedeme za město do stanu. Spíme hned za letištěm. Druhý den Zajíc odlétá domů. Pořád prší a tak s Radkem nikam nemůžeme a zevlíme ve stanu. Po 3 nocích se ale rohodjume vrátit do Magadanu. Projdeme snad celý Magadan s batohama na zádech, ale nakonec se nám podaří sehant levnou ubytovnu. 500rublů na hlavu. I místní jsou překvapený, jak se nám to povedlo.

Večer jdeme s motorkáři na pivo. Dozvídáme se, že déšť, který jsme v posledních dnech zažili, není úplně běžný. V Magadanu byly 75letý povodně. A vzhledem k tomu, že město je 75let starý, tak největší povodně v historii města! Ukazují nám video, jak voda odnesla Kamaz na cestě, po které jsme přijeli.

wpid-rps20140725_073032.jpg

Druhý den se jdeme podívat do města a nestíháme se divit. Některé mosty poškozené a vojenský památník je v řečišti. Se zájmem sledujeme místní hasiče, jak odstraňují následky. Jsou to opravdu kaskadéři. Bez vybavení a zajištění lezou po troskách vojenské techniky a tahají ji z vody ven. Kam přijedeme, tam po nás přijdou povodně……

wpid-rps20140725_072956.jpg

Bohužel tu pořád prši a tak se nedá nic moc podnikat. Letadlo do Vladivostoku nám letí až za 6dní, tak to musíme nějak prozevlit.

wpid-rps20140725_072518.jpgwpid-rps20140725_072713.jpg
.

Přeprava:
Transport motorek z Vladivostoku do Vancouveru nám zajišťuje česká firma s kontakty do Ruska. Motorky pojedou v kontejneru, který jsme měli přislíbený z ČR i s předběžnou kalkulací.
Štěpán Burda
Team Relocations, Zličín Business Centre, Na Radosti 413, Prague, 155 21,
http://www.teamrelocations.com/

Přepravu Magadan-Vladivostok je jednodušší vyřešit s předsedou místního motoklubu Alexejem Zenon417s(zavinac)gmail.com a nebo přes cestovku Dvs-Tours Vladimír Gorbunev travel(zavinac)dvs-tour.ru , www.dvs-tour.ru

Komunikaci s přístavem ve Vladivostoku nám zajišťuje Yuri. Mluví anglicky a není pro něj problém zajistit přeložení a umytí motorek v přístavu bez naší asistence. Samozřejmě ne zadarmo. Teoreticky by jsme mohli z Magadanu rovnou do Kanady, ale ještě o tom budeme přemýšlet.
Yuri Melnikov
General Manager
Links, Ltd.
89 Svetlanskaya str., office 312,
690001, Vladivostok, Russia.
Mobile: +7 902 5243447
mail to: ymelnik@links-ltd.com
www.links-ltd.com

wpid-rps20140725_072807.jpg
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>