Pohoda v Kazachstánu

Cesta trajektem trvala skoro dvě noci. Shodli jsme se, že to bylo nejhorší spaní z celé naší cesty. Jeli jsme nákladní lodí, nedostali jsme kajutu a posádka absolutně netušila, co s námi má dělat. Sranda pokračovala v přístavu. Byl to nákladní přístav a tak nám trvalo více jak 7h odtud dostat motorky i nás.
Povedlo se a jsme tu!

image

Díky tomuto transportu a chybě v našem iteneráři jsme 5dní napřed. Bohužel, kvůli termínům na vízech nemůžeme pokračovat dál. Čas se snažíme zabíjet cestou podél moře na jih. Jsou tu nádherné výhledy a terénní cesta.
Je tu hodně hadů a včera nám dokonce do spaní vlezla želva. Když jsem jí přenášel zpět na plac, tak mě pěkně posrala.

image

S GPS sledováním to teď bude asi špatné, protože je tu špatné pokrytí.
Každé ráno máme rozcvičku a posilování, abychom měli i jiný pohyb. Z motorek jsme už pěkně zkroucený.

image

Další běžný flákací den jsme se vydali doplnit zásoby do nejbližšího města Zahozan. Na místním trhu jsme sehnali veškeré jídlo a pak jsme se pokoušeli sehnat přední brzdové destičky. Samozřejmě na Jawu žádné neměli, ale jeden místní se nás ujal a že nám nové obložení nanejtuje. Za pokus nic nedáme a tak jedeme s ním. Koupil spojkové obložení na Gazelu (ruská dodávka), ze kterého vybrousil brzdnou plochu a nanejtoval na původní destičku. Nevypadá, že by to mohlo fungovat, ale vše ukáže až ostrá zkouška….

image

Když uz jsme byli na odjezdu, tak nás odchytil další místní Kazach. A že s ním musíme domů na jídlo. Jednou jsme odmítli, ale podruhé ne. Jedeme za ním…. z obyčejného Kazacha se vyklubal majitel půlky města. Velice vřele nás pohostil a pak jsme vyrazili na obhlídku všeho, co má pod palcem. Nestačili jsme se divit.

Večer opět honosná večeře a jak jinak než v tureckém sedu na zemi. Ještě teď mě z toho bolí nohy. Po dlouhé době opět sprcha a teplá postel.

image

Mistní lidé jsou tu opravdu pohostinní a nezáleží na tom, kolik toho mají. Asi vypadáme dost cestovatelsky a ne jako bohatí západní turisté. Jawu tu zná hodně lidí a když řekneme, jak jsou starý, tak se většinou smějí.

Dál budem pokračovat do Turkmenistánu.
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>