Naše první závody

První závod, první zklamání, první radosti… ale cíl byl splněn – Šrotík nebyl poslední! Jak to vlastně bylo?

MČR offroad trial Kladno 3.2012

Kliknutím na obrázek se dostane do galerie

 

Jak závody viděl reportét z Českého rozhlasu – Radiožurnál poslechněte si

Od podzimu kluci (aspoň Honza) měli klapky na očích a viděli jen Šrotíka. Nemůžu říct, že bych na něj nežárlila, tolik péče se mi nikdy nedostalo, ale prostě nejsem tak zajímavá, jako autíčko, které šlo 5x přes střechu. Budu na sobě muset zapracovat!  Takže oba kluci na něm odpracovali 300 hodin v průběhu zimy. Nejpernější byl poslední týden. Do poslední chvíle nebylo jisté, jestli vůbec odstartují. Ještě ve čtvrtek Šrotíkovi chybělo jedno kolečko a kus nápravy. Marek strávil středeční noc v autě, protože díly byly na Moravě a pak přišel na řadu Honza a tomu skončila služba asi v půl druhé v noci  v pátek, 18 hodin před přejímkami. Pak už probíhaly jen menší úpravy.

Všechno probíhalo kupodivu relativně v klidu a kolem šesté jsme dojeli na haldu, kde se konaly závody. Cesta byla opravdu dlouhá. Přesně to nevím, ale odhadla bych to asi na 3 kilometry.  Každý jsme jeli jinudy a cestou jsme si ještě volali, jestli jsme se neztratili… Na místě jsme byli trochu zmatení, přece jen to byly první závody a kluci ještě nevěděli, co a jak. No takže jsme zaparkovali, Šrotík prošel přejímkami, něco jsme pojedli a vyrazili na obhlídku depa a potom i hospody sbírat informace.

 

Sobota začala rozpravou v 9:30. Bohužel nevím, co se dělo, protože jsem byla převelena do role taxikáře. Při nakládání klientů mi zvoní telefon. Kluci si z Ducata nevzali helmy a nářadí a teď mě nervózně urychlují… Všechno se stihlo a Šrotík s řidičem Honzou a navigátorem Markem (ani jeden se vůbec nebál) stojí na startu prvního trialu. Držím palce a doufám, že to zvládnou. Šrotík má ale svou hlavu a rozhodl se, že se mu první branka nelíbí. Zhasnul motor a že prý dál nepojede, dokud se mu kluci nebudou ještě nějaký čas věnovat. Oprava se protáhla do šěsti hodin večer a místy už to vypadalo na vhození ručníku do ringu. Kdyby to nebylo na Kladně, tak je asi konec. UFF! Chyba byla v benzínové pumpě. Kdyby mě dopoledne víc poslouchal, tak by to opravil dřív!  Děkujeme všem, co se nám snažili pomoct!!! Večer jsme se ještě trochu projeli a kluci postupně zjišťovali, že všechna práce se vyplatila a Šrotík díky tomu krásně jezdí. Bylo vidět, že jsou oba příjemně překvapení. Pak přišlo stěhování obytňáčku dál od elektro-centrál, které dělaly celou noc pěkný bordel… Po večeři vedly kroky opět do hospody, jinde se nedá sehnat tolik užitečných informací.

 

Neděle začala obhlídkou trialů. Kupodivu jsem nezaslechla žádné hrdinské řeči. Spíš byl cítit respekt a odhodlání všechno projet a nerozbít Šrotíka. První sekci projeli téměř bez problémů. Jen ve výjezdu ztráceli výkon. Druhá sekce bohužel skončila po 3 brankách – Honza nedával pozor na branky a Marek ho neuhlídal. Přišla diskvalifikace a cestou ven autíčko zase chcíplo a že dál nepojede. Tahle sekce byla nějaká zrádná – v sobotu se Šrotík zastavil jen o pár metrů jinde… No naštěstí to už jsme věděli, kde je problém a hned se jelo pro další benzínovou pumpu. Tak za hodinu už autíčko zase vrčelo a mohli jsme vyrazit za kopec na další 3 sekce. První skončila špatně – diskvalifikace za strčení čumáku do špatné branky… Druhý trial už zvládli téměř bez problémů. Nárazník by se stejně musel do příště měnit. Po této sekci si kluci moc libovali, že v hospodě získali cenné rady…  No a to nejlepší na konec. Poslední trial projeli celkem s přehledem a byl slyšet i potlesk a chvála. Kluci zářili a asi si i oddechli, že už to mají za sebou. Dokonce jsem mohla odvézt Šrotíka do depa!  Po vyhlášení jsme se vydali na dlouhou cestu domů.
Shrnutí: Bylo velké štěstí, že první závod byl na Kladně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Honza “ofroudák” Škvor:

Děkuji všem, kteří nám pomohli vůbec auto připravit k závodu, opravit během jejich průběhu a Zuzce, která se o nás starala.

Text: Zuzka
Foto: Ofroudák, Zuzka, Kuba “Králík” Král
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>