Krnov – můj první ‘bůček’

Sobotní ráno nás přivítalo zimou, ale krásným počasím. Po první obhlídce trialů naše radost a zárověň strach stoupal. Trialy slibovali velkou zábavu pro jezdce i diváky.

Fotky jsou od Moniky, Vítka a Marka

!! Po kliknutí na obrázek se dostanete do galerie !!

Na nic jsme nečekali a jako prní vyrazili do 3. sekce.  Všechno šlo podle plánu až do 4. brány. Do té jsem se nemohl vydrápat. Tak jsem tomu dal při dalším výjezdu pořádně napít a skočil do díry. Bylo to jen tak tak a nepřevrátili jsme se. 5. branka proběhla bez problému a šup do  cíle. Výsledek: 30 trestných bodů.

 

To se mi zdálo moc a tak jsem při dalším pokusu najel branku č.2 více ze šikma, abych ušetřil couvání(5 trestných bodů). To byla asi první blbost, kterou jsem odstartoval můj neúspěch. Hned při průjezdu vyskakujeme, při dopadu mi to vyráží volant z rukou a jdeme hned na bok. Velká rána a ležím v bahně.  Zjišťuji, že mam ruku pod autem a nemůžu ji vyndat. Další chyba, začínám zmatkovat :-( Na nic nečekám a pravou rukou si pomáhám vyrvat levačku zpod auta,  povedlo se! Ale z jednoho prstu si koukám přímo na kost, fuj! Pokračuju ve zmatkování a nevím co s tím prstem mam, protože se mi to hned zalilo bahnem.

Po malých zmatcích s odjezdem do nemocnice mě tam odváží Marek. Naštěstí mě na úrazovce uklidnili a nic hrozného se nestalo. Prst mi posešívali jak nadívaného krocana a mě nadopovali práškama.

Další jízdy jsem jako řidič vypustil, ale jel jsem spolujezdce Markovi.  Od Vitka a Pavlíny, kteří bohužel kvůli vadné uzávěrce nepokračovali, jsme si půjčili pásky na ruce. Ze sobotních trialů si toho už moc nepamatuji, asi jsem těch tlumítek bolesti měl dost :-)

 

Nedělní trati byli dost vypečený a Marek jezdil jak na houpačce. První trial odjel téměř bezchybně a v druhém pro změnu zmastil snad úplně každou  bránu. Na třetím trialu se držel celkem obstojně až do průjezdu 5. branky.
Vjeli jsme do úzkého úvozu. Nejdřív se to zhouplo na levou stanu. To jsem se začal bát a připravovat na „bůček“. A najednou to Marek srovnal a fláknul s náma na pravý bok. Zase na mojí stranu!!(to mi dělá asi naschvál:-)  Tentokrát jsem se dobře držel a všechno skončilo smíchem. Šrotíka jsme za pomoci dalšího auta a přihlížejících ofroudáku dali na kola a pokračovali další sekcí.

Ve výsledku se mu zase povedlo dostat na bednu.
Tenhle článek jsem vydatloval dvěma prsty pravý ruky a už toho mam dost.

Text: Honza škvor
Foto: Honza, Marek Veselský, Vítek Halama, Monika
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>