Deštivá Čadca 2013

V pátek dopoledne za deště nakládáme Stresíka a Číro na vlek. Toyota je naložená až po střechu a vlek taky neptaří k nejlehčím. Na tankodromu(D1) se celá souprava pěkně houpe a tak strach léčím pivem :-)
!!Po kliknutí na obrázek se dostanete do galrie !!!

Sobotní ráno je trochu lepší než odjezd, ale stále mrholí. Sekce jsou mokré, ale sjízdné. Na začátku se nám moc nedaří, ale v průběhu dne se to zlepšuje. V naší kategorii “S”tandart odstartovalo 10 aut. Bohužel 2 závoďáky končí hned v prvních trialech a mezi nimi je i Lukas s Hanzem. Na start do některých trialů se čekají dlouhé fronty, ale toho využíváme a pozorujeme Vítka s Pavlínou, jak si zvykají na svého staronového “spidera”.

Do poslední sekce se nikomu z “S”ek nechce, protože nikdo nevymyslel způsob, jak projet první bránu tak, aby se dalo pokračovat do zbytku trialu. Sranda nastáva, když se všichni sejdeme u oné brány a zkoušíme jí projet. Nejdřívě zkouší štěstí posádka Hudečků, ale končí to zlomenou poloosou. Olík neni o moc lepší, padá do díry a končí v bahně. O trochu srandy se postaráme se Zuzkou, když našeho Stresíka zapykáme hned v bráně, aniž bychom jí projeli…. určitě za to může náš trenér!!! Do této role jsme pasovali Lukase, protože nás část dne s Braníkem v ruce, doprovázel a dával rady, nebo nadával, ale občas i chválil…… Díky, trenére :-)

Večer je pro nás velký překvapení, když zjistíme, že jsme v průběžných výsledcích 3.

O to horší je noční probuzení, když mě Zuzka budí se slovy: “Honzo vstávej, jsou tu zloději!”. Rychle vylezu, ale nemám odvahu je pronásledovat sám, tak budím Lukase. Ze stanu vyleze snad ješte rychlejc než já a bežíme v trenkách a bez bot za nima. (boty měli, Honza řikal Lukasovi: “Ty vole, vem si aspoň boty!”) Bohužel neúspěšně, měli tam auto. Další studená sprcha přijde ráno, kdy zjistíme, že nenavšítivili jen naše stany, ale celé depo……

Naštěstí den pokračuje lépe než ráno. Hned první trial se nám povede a to nás motivuje pokusit se udržet naše umístění. Přes noc pršelo a tak jsou sekce rozbahněnější než v sobotu. Trial u Sváti je pro nás asi zakletý, protože tam zase zůstáváme sedět na bříšku.

Na závěr závodního dne jsme si nechali sekci, u které jsme doufali, že trochu vyschne. Opak byl pravdou. Před naším startem začalo silně pršet a výjezd do první brány se pro nás stal nemožný. Riskujeme a zkoušíme branku “jet na zlomenou” bokem po svahu. Povedlo se! Ani jsem nečekal, že to projedeme a tak skoro nevím, kde jsou další branky. (Navigátor ví!:-)) Tuto sekci jsem považoval za ztracenou, ale nakonec nám pomohla udržet pro nás skvělý 3. místo!

 

Text: Honza Škvor a Zuzka
  Foto: Honza, Zuzka, Lukas, Hanz a možná ještě někdo
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>