4. Závod – Markův ofroudí křest

Na náš 4. závod jsme se snažili připravit v předstihu, ale zase se to nepovedlo. Šrotíka jsme nakládali na vlek skoro nepojízdného a opravu jsme plánovali až na ráno před startem.  Navíc jsem díky vzdálenosti závadu ( Čadca na Slovensku) zvolili společný transport s druhou závodní posádkou.

Po kliknutí na obrázek se přesunete do galerie

Fotky od Jupika http://jupik84.rajce.idnes.cz/MCR_MSR_offroad_trial_Cadca-Slovensko_2.-3.6.12/

Do Čadce jsem přijeli  až nad ránem. Dali pár piv a šli spát. V 7 budíček a hned  do montérek. Museli jsme vyměnit opět čerpadlo v nádrži. Tentokrát za nový a naštěstí funkční.
Snídani si sníme za chůze, když prohlížíme jednotlivé sekce.  Na nic nečekáme a vyrážíme do prvního trialu mezi prvními.  Nasbírali jsem dost bodů, ale při další jízdě to už bylo lepší. Udělali jsem dobře, že jsme tento trial odjeli ráno, protože odpoledne už byl pro nás neprůjezdný.

 

Protože se jelo dohromady mistrovství ČR i Slovenska, tak všude bylo hrozně aut. Do jednotlivých sekcí se tvořili dlouhý kolony. To naštěstí po poledni odpadlo a s tím i napětí, které někdy vznikalo při čekání (předbíhání) .  Možná sluníčko, které nás přes den doprovázelo, ale spíš pořadatelé nalákali hodně diváků, kteří vytvořili krásnou závodní atmosféru. Dokonce koukali i na nás „Očkaře“  ….. :-)

Protože jsem jeli zase ve dvou kategoriích já Original a Marek Open,  tak jsme z poslední sekce vyjížděli mezi posledními okolo 6hodiny. Celý den se nám docela dařilo, až na poslední trial kde jsme obá udělali zásadní chyby. Já si splet bránu a pako sem si jako první  projel 4.  A Marek úplně zbytečně několik bran bouchnul a couval na místech kde by se otočil i náklaďák . Po ukončení sekcí jsme se rychle převlíkli do civilu, nabaštili a vyrazili k depu. Jako závodníci jsem i dostali VIP lístky a mohli jsme na výborný maso a saláty.  O večeru se radši nebudu rozepisovat, ale pár piv proběhlo…. :-)

 

Něděle byla ještě vydařenější než sobota.  Ubylo aut i  čekání na trialy, ale diváků pořád hodně.  Dokonce jsme měli čas se kouknout jak jezdí konkurence i jiné kategorie. A že se bylo na co se dívat.  Jezdili jsme v klidu a jednotlivý sekce jsme si vyloženě užívali. Jediný zásek měl Marek, který v poslední bráně, posledního trialu  položil Šrotíka na bok. Naštěstí tak pomalu a šikovně, že se nic nestalo(až na promáčklý lem)  -  konečně je z něj ofroudák  !

Tímhle jsme zakončili náš povedený den a začali balit. Vyhlášení jsme stihli jen tak. K našemu údivu i po tolika chybách co jsem oba udělali jsem dosáhli na bednu . Já dojel na 1. místě a Marek 2.   Bohužel za tohle už další bednu nanuků nedostanem…

 

Text: Honza “ofroudák” Škvor
Foto: Jupik, diváci , Ofroudák
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>