Rekonstrukce „Myšáka“

Už nějaký ten pátek jezdím s Myšákem (Mitshubishi l200), ale zatím jsem údržbu, úpravy a vetší opravy vypouštěl. Vydrželo mi to skoro rok, než jsem nevydržel a pustil jsem se do rekonstrukce.

Cílem celé této akce bylo auto dát do stavu, abych se s ním nemusel bát jet na nějakou vetší akci mimo ČR.  Zároveň skloubit offroad úpravy s autem pro denní použití.

Fotky

Nejdřív jsem komplet odstrojil a sundal korbu. Měla dost sežraný lemy a vůbec celkově byla dost sešlá. Lemy jsem si doma vlastnoručně vyklepal. Všechno rezavý vyřezal a navařil nový silnější plech. Kde to šlo, jsem vyřezal kapsy, nosníky a nahradil jeklem…..
Všechno pak vykytovat, přebrousil  a celé dal do nového laku. Při hlubším zkoumání je vidět nedokonalost, ale na to, že jsem to dělal skoro poprvé a venku, je to fajn.

 

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl udělat i 2,5 cm body lift. Použil jsem osvědčený postup: puky a o 25 mm delší pevnostní šrouby.

Další na řadě byl předek kastle. Taky dost shnilý. Navíc jsem potřeboval někam umístit naviják a tak jsem se rozhodl pro radikální krok. Uříznul jsem nosníky pro chladiče vody i oleje a udělal nový jeklový. Celé jsem tu přizpůsobil, aby pasovala po body liftu vrtule do sahary chladiče a naviják šel zasadit hlouběji do auta. Hadice k chladiči oleje jsem si nechal vyrobit na míru gumové. Osa navíjeného lana do navijáku je v ose s pevnostníma šroubama, který ho drží k rámu. Tím jsem dosáhnul toho, že rám není namáhaný na ohyb, ale jen na tah.

 

Nejhnusnější práce byla na rámu. Sice nebyl v nějak špatném stavu, ale bahno se na něm podepsalo. Celý jsem ho důkladně vymyl vodou. Pak přišla kombinace drátěného kartáče, flexy a pískovací pistole. Nikomu nepřeju pískovaní v domácích podmínkách. Očištění nebylo tak dokonalý, tak jsem rám natřel bezoplachým odrezovačem. Pak následovalo nátěr základovou barvou. A na závěr jsem komplet všechno nastříkal Rezistínem Car, všechny dutiny rámu i karoserie Rezistyn ML.

 

Ted už bylo většinu věcí hotovo a mohla začít kompletace. Přední blatníky jsem dal oba nové. Upravil nárazník po BL. Pomoci kamarádu jsem nasadil korbu. Vrátil nazpět všechnu kabeláž a trubičky. Rozšířil jsem lemy pomocí odpadního plastu z výroby kajaků.

Součásti byly i drobné opravy jako výměna poloosy, nádrže, gufera na diferenciálu, pomocného čepu řízení, CB anténa, oprava centrálního zamykání a další.

Tím to nekončím, další úpravy přibudou, ale to až za provozu. Ted hurá do terénu……

PŘED…..

 

PO……

 

Text: Honza “ofroudak” Škvor
Foto: “ofroudak”
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>