Pevnostní nárazník

Po delším rozhodování, váhání a vymýšlení jsem se rozhodl, že na Myšáka vyrobím pevnostní nátazník.

Stávající plastový nárazník sice v terénu nedostával tolik zabrat, ale měl své mouchy. Neschovával naviják, nešly na něj namontovat přídavný světla… Přes zimu dostal dost čočku, když jsem párkrát vymetl škarpu. Prolezl jsem internet a udělal si představu, jak by měl asi vypadat.

Na výrobu jsem použil pouze 2 mm plech. Sice hodně lidem se to může zdát málo (někomu moc), ale pro moje použití je to naprosto dostačující. Hlavně když mám v nárazníku výztuhy a příčky, tak jeho pevnost je až překvapující. Nárazník není uchycený do rámu, ale do držáku navijáku.

 

Vymyslet uchycení a tvar nárazníku byl oříšek, protože L200 má z mého pohledu blbě řešený úchyty na rámu. Naviják musí být hodně dole, aby při tahu nevznikala páka na rám. Proto je naviják umístěn až pod nárazníkem. V podstatě se to skládá ze dvou částí – držák navijáku a nárazník.

Tááák a je hotovo :-)

 

Text a foto: Honza “ofrouďák” Škvor
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>