Montáž šnorchlu na Mitshubishi L200

Pořádnej ofrojd se nemůže obejit bez zvýšeného sáni aby mohl brodit.  A tak i Myšák dostal vlastní šnorchl a tím se zase stal o kousek použitelnější v terénu.

Vzhledem k tomu, že originální safari šnorchl stoji hodně peněz rozhodl jsem se pro neoriginální, ale levnější variantu. Použil jsem šnorchl na Pajero. Na L200 se neoriginal nevyrábí. Samozřejmě, že nepasuje přesně, ale všechno se dá upravit tak, aby to nikdo nepoznal. V první řadě jsem ho musel přiložit k blatníku a odhadnou díru pro vstup na saní. Po vybroušení přesného otvoru, jsem do těla šnorchlu natočil „štefty“.Hlavičky jsem nabarvil barvou a přiložil na blatník. V místě otisku „šteftů“ jsem vyvrtal díry.

Šnorchl provizorně přišrouboval a pustil se do propojeni s filtrem. Napojeni samozřejmě nešlo použít originální. Musel jsem vyndat plastové odkalovací potrubí, které bylo před tím zároveň i sáni vzduchu. Tím jsem i částečně snížil odpor v sáni vzduchu, který naroste po nandáni zvýšeného sání.

Šnorchl jsem pak propojil s filtrem pružnou hadicí, která vykompenzuje přesazení filtru proti šnorchlu.

Tělo šnorchlu jsme pak pevně přišrouboval k blatníku. Vzhledem k tomu že to není originál, tak jsem musel vzít horkovzdušnou pistoli a celý ho nahřát.

 

Chce to opatrně a s citem prohřát celý aby se nezbortil. Je lepší mít někoho k ruce. Já jsem zneužil Marka, který silou přitlačil krk šnorchlu ke sloupku a já jen přišrouboval. Celá práce trvala tak 4 hodiny a výsledek……

 

 

 

Text : Honza “ofroudak” Škvor
Foto: Ofroudak
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>