Albánie 2011

plány na příští rok….

Termín:

22. 4. – 1. 5. (Velikonoce)/29. 4. – 8. 5. / 6. 5. – 15. 5.

Doprava:
1. Myšák (Mitsubishi L2OO, 4×4) – 4 lidi, (velký extrém 5), doprovod pojede asi tátovo Mitshubishi L400 – to je malá dodávka 4×4.
2. Další auto jsem zatím neřešil, bylo by dobrý auto 4×4!!!

Zaměření:
Hlavním cílem cesty bude pádlování po místních řekách. Obtížnost řek zatím nechávám otevřenou podle toho, kdo pojede. Lehčí varianta WW II-IV (s přenášením Vtek). Těžší varianta WW II-V(X:-)). Jde spíše o zablokované toky zaříznutý v údolích s nádherným okolím. Rozhodně to není na rodeovky, ale spíš na krýky.
Albánie je jednou z mých nejoblíbenějších zemí, které jsem navštívil. Proto zaměření nebude 100% na vodu ale i na cestování a poznávání země. Infrastruktura je tu ve špatném stavu (pro mě v ideálním) a do nejhezčích míst vedou pouze cesty, které jsou na jaře podmáčené. Proto bych rád, aby jeli pouze 4×4 auta, abychom nebyli limitovaný. Může se stát, že cesty k řekám se zvrhnou v ofrojd:-)  Jedním z velkých problémů budou převozy aut. S největší pravděpodobností to bude náročnější časově i adrenalinově než pádlování. Proto je otázka, jestli nevzít i řidiče?

Spaní:
Ve vlastních stanech všude, kde se dá. Spaní tu všeobecně není problém, pokud se nebudeme pohybovat blízko velkých měst.

Jídlo:
Základní potraviny z ČR. Ostatní je zbytečný tahat. Je levnější než u nás. Maji dobrý pivo i víno:-)

Ochutnávka řek:
Devoll – WWI-IV , 15km soutěska

 

Kir-  WW I-VI,  10km podél vede ofrojd cesta, možné i pro začátečníky s přenášením

Lengarices – WW III (IV-V), ofrojd přístup a místy asi „mustrun“

Osum – WWI-IV, nádherný kaňon, údajně jako je Verdon
Shala – horní úsek WW II, střední WW III-VI, dolní WW II-IV

Shkubin – WW I-III
Valbona – horní úsek 15km WW IV-VI, spodní 18km WW II-III
Vjosa – WW II-III
Jsou tam i další řeky, ale tam už je to skoro expediční ježdění.

Cena:
Těžko odhadnout, pokud budu počítat náklady na moje auto ve 4 lidech, vychází to na cca 3,5 tis. peněz na naftu na hlavu. Ostatní věci (jídlo, pití) jsou na stejný úrovni jako u nás, možná trochu levnější.
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>