Odklízení sněhu

Všude ve zprávách, novinách  a jinde se mluví o sněhové kalamitě a jaký je to neštěstí. Jen já mám asi radost a užívám si to naplno.

Fotky ZDE   krátké video TADY

Není nic lepšího, než když ráno chci jet na zkoušku a před odjezdem si musím dát brigádu s lopatou, abych vůbec odjel. Radost pokračuje na silnicích, když 4×4 vyřazuju jen když se chci efektně otočit smykem….. akorát se to ještě musím naučit.

 

Po návratu domů z úspěšný zkoušky jsem v dobrém rozmaru, a tak beru tátu za slovo, když vtipkoval nad tim, abych si na Myšáka udělal radlici odklízející snih misto prasení v něm. “Myšlenkoval jsem”  skoro 10min. Pak jsem doma popad Ičko, pár trubek, zemnící drát a svářečku. Co mi přišlo pod ruku  jsem do pluhu navařil jako výztuhu a zátěž. Hodinu jsem vařil a řezal a na výsledek se koukněte tady…

 

Levá strana radlice je přivázaná řetězem k autu, aby pluh měl úhel a vyhazoval sníh. Na prvni test jsem si přizval tátu jako fotografa a p. Kunrta jako závaží a hydrauliku:-)) Pluh měl asi 100kg, ale stejně by byl lepší těžší. Na Myšáka jsem hodil řetezy, zapnul uzávěrku a tradá do ulice….

 

Kupodivu to vcelku fungovalo a prohrnul jsem tak celou příjezdou cestu k nám do ulice. Zbytek se odladil lopatou.

 Tex: Honza “ofroudak” Škvor

Foto: táta a já
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>