Jak si nemocnej Vejr koupil slona

Je to už skoro víc než rok co jsem půjčil na chvilku Vejrovi moji motorku. To byla asi chvíle, kdy se nakazil “motorkářskou” nemocí. Od té doby to s ním šlo z kopce…..

Netvalo dlouho a přitahl domů Jawu 350. V té se tak dlouho vrtal, až z toho udělal Jawu 380 a zajíždel ji do endurova v Albanii.

 

Jenže nemoc je to težká a u každého má jiný průběh. A tak hned po návratu začal pokukovat po jiných. Tak dlouho vybíral a řešil, až jednoho dne zavolal a řiká, že našel asi tu svou. Za dvě hodiny už sedíme v autě a jedeme do Benešova kouknout se na Yamaha XTZ 750 Super Ténéré(Slona S10).

 

První seznámení bylo jen lehký v dílně, ani jsme ji moc nekoukali pod sukně. Ale hned druhé  bylo venku na sněhu.

 

Sedám na motorku a poslední Vejrový slova byla: ” Hlavně jed opatrně, je sníh, klouže to, a nejezdi přes 4tisíce otáček, pak už je dost ostrá!”

Beru si Vejrovou radu k srdci a tak hned v prvním kopci podřazuju na 3jku a jdu na předjíždění …….(to byla asi chvíle,kdy mě přesvědčila). Sleduju bedlivě otáčkoměr, abych nepřekročil těch 11tis.ot, jak řikal Vejr. Ale nějak jsem zapomněl sledovat tachometr,a tak mam hned možnost vyzkoušet brzdy ….  radši se vrátim, ješte bych něco vyved.

 

No a protože jsme tam jeli jen dva se stejnou nemocí,tak to ani jinak nemohlo dopadnout. Vejr zaplatil zálohu a týden na to ji vezeme domu.

 

Text: Honza “Ofroudak” Škvor
Foto: Pavel “Vejr” Janouch, Oforudak
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>