Destrukčni derby

Už nějakou dobu jsme s Markem plánovali odtah jeho starého auta do šrotu. Auto bylo pojizdný a tak vybízelo k poslednímu svezení. Nakonec jsme se domluvili i s dalšími kamarády na zrušení auta v Bývalém Vojenském Prostoru Bratronice.

Video zde

Fotogalerie se rozevře po rozkliknuti obrázku

demolicni derby

 

V sobotu ráno jsme Sviště (markovo auto) natáhli na plaťák za Myšáka a hurá do prostoru. Kolem poledne jsme se všichni sešli na místě a začali. Marek lítal se Svištěm na panelovém okruhu dokola a já lehce ofroudil s Myšákem po trati.  Bohužel s Myšákem jsem si projel pár louží a trialů a začla mi šílěně cvakat poloosa a tak  jsem ho radši dál netrápil a nechal ho připraveného jako záchranný auto.
Mezi tím Marek časy každého kola zrychloval….. Nedalo mi to a u sednul jsem za volant taky. 1 plnej hrábě…..2 plnej a ejhle už tam mám 90km/h. Před zatáčkou na brzdy a hned do smyku. Proletím „esíčkem“ a jedem dál. Když Krtek na míste spolujezdce se začínal bát. A to už je co říct.
Podobným způsobem jsme se vystřídali všichni. Jezdilo se do tý doby, než jsme utrhli zavěšení zadní nápravy.
Tu jsme naštěstí opravili přivázáním k autu provázkem.
Další etepou ničení bylo brodění. A co by to bylo za ofrouděni bez šnorchlu. Vzali jsme trubku a začali mlátit do haubny, než jsme udělali díru pro trubku od kamen, která končila kolinkem – “kobrou“.
A šup do vody…..

 

Po vytažení auto samozřejmě nestartovalo. Rozebrat rozdělovač, filtrbox a vyčistit. Chvilka startovani a chytnul!!! To auto je asi nesmrtelný si řikáme, ale to ješte nevime co zažije.

Sviště koupeme asi tak 4krát na různý způsoby, než nás napadne další kravina. Obrátit ho na střechu.
Jdeme do toho s Krtkem. První jízdu řídim já a nedaří se mi to. Tak za volant usedá krtek a taky nic. Zase se střídáme a jedu do dalšího kopce. Svišt se zase nakloní ale nejde. A tak nám „kamarádi“ pomůžou. Strčí do nás a už se válíme. Pomalu se převracíme. Máme záchvat smíchu, když sedíme v sedačkách vzhůru nohama.
Krtek se odpoutá a padá dolů….

Líbilo se nám to tolik, že musíme znova. Hodíme auto na kola a zase potvora nastartuje. Krtek je už odhodlaný to taky dát a tak se rozjíždí pořádně do dalšího svahu. Jako obvykle nám musí pomoct v převrácení „kamarádi“. Tentokrát se Svišt převrací přes přední sloupky a ty se ohýbají. Už to není taková sranda, když nám střecha jde až na hlavu. Naštěstí máme helmy a ty to poberou. Rozmlácenýma okýnkama lezeme ven.
Trochu mě bolí člověk, ale to nevadí. Obracíme Svište zase na kola. A co myslíte?….Startuje! Dokonce i stěrače jdou.
Není to snad ani možný, ale furt to jezdí. Vymlátíme poslední okýnka ven a jedeme zase do vody. A konečně. Při poslednim skoku se to Krtkovi daří. Utopí to tak, že odchází vstřikovací jednotka a je konec. Naposledy vytahuju Sviště Myšákem ven a šup s ním na plaťák.
Když ho vidím, jak stoji na plaťáku, tak se mi ani nechce věřit, že jsme v tomhle jezdili…..
Ať je ti zem lehká Svištíku!

 

 

Text: Honza “ofroudak” Škvor

Foto a video: Jan Melichar, Zuzka Čihaková

Lubik, Krtek, Ofroudák
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>