Vladivostok ->Čína -> Whistler

Poslední den před odletem do Kanady si uděláme výlet na most, který vede na Ruský ostrov. Je to nejdelší zavěšený most na světe. Bohužel je v mlze a tak nevidíme ani na první lano… Cestou zpět potkáváme český cestovatelský náklaďák. Jen tak zkusmo zaklepeme. No vida, dveře se otevřou a vítá nás Italka. Jsme překvapený, ale hned další mužský hlas už mluví česky. Paráda! Chvilku pokecáme a jdeme na jídlo. Pak na pivko a pak zase na pivko….. A sakra! Najednou jsou 4h ráno a my po 6h máme jít na letiště. Dost nejistým krokem jdeme k hostelu. Tam se doslova musíme vloupat, potichu zabalit a vyrazit na letiště. Ještě že vlaková stanice Airport je konečná…. jinak bychom asi nevystoupili:-)

rps20140810_032451

Protože jsme šetřili na letenkách (úspěšně) , tak máme každý jiný let…….

Honza:

Odlétám jako první do Soulu. Vše proběhne v pohodě. Přistání skoro prospím. Na přestup mám zhruba 5h času. Protože letím s jinou společností, musím vyzvednout batoh a jít znova na odbavení. 2h před odletem zkouším získat letenku a odbavit batoh. Nic. Let je posunutý. Zkouším to ještě asi 3x, až mi nakonec letadlo ulítne…. No super. Co teď tady mám asi dělat?? Zkouším různé pokusy, až nakonec skončím v kanceláři čínské letecké společnosti. Holka je hrozně ochotná a let mi posune o jeden den dál. Dokonce nemusím ani nic připlácet. To znamená další den a noc na letišti. Ale co…. Mám z toho radost a tak si jdu koupit pivko… chutnalo mi i za tu cenu.

rps20140810_032414

Druhý den jsem už mnohem neodbytnější a jdu 4h před odletem na odavení. Vyčekám si frontu a jdu na řadu. Slečna se usmívá a jako jedna z mála mluví mně srozumitelnou AJ. Paráda, tak snad už to klapne! A je to tady. Nelíbí se jim můj benzínový vařič. Musím vše vybalit a poslat ho někam na kontrolu. Nakonec ho přinesou a vše je ok. Tak znova zabalím. Slečna se ptá kde mám víza? Cože? Děláš si ze mě prdel? Vykřiknu česky. A je tu další estráda s imigračním úředníkem. Naštěstí rychle pochopí, že vízum nepotřebuji. Slečna vystavuje letenku, tak si říkám, že už je vše v pohodě. Mr. Škvor I am Sorry….. spustí slečna. NEE já už chci letět, co zas je? Druhý let je zpožděný a budete muset v Číně čekat více jak 9h. Chcete hotel? Uff, jojo hotel beru.

O 5h později jsem už v hotelu někde v Číně. Večeře nebude? Ptám se v recepci. Nene až snídaně. Hmm, co se dá dělat. Mám hlad a tak nepozorovaně vyklouznu hlavním vchodem a jdu někam na čínskou polévku. Hned po pár stech metrech tu je krásná jídelna pro místňáky. Menu samozřejmě nerozumím a tak ukážu na Číňana, který sedí vedle mě. Tohle si dám. Trochu mě překvapí, že dostanu polívku a k ní hůlky. Je to marný boj. Kuchař se může posart smíchy…. dlouho to nevydrží a vyndá z majonézy malou naběračku a podá mi jí. Paráda, konečně se najím. Celé jídlo i s pitím mě vyšlo asi na 26Kč…..

rps20140810_032540

Večer se jdu ještě projít po městě. Protože nemám vízum a nejsem si jistý, jak je to tu s režimem vstupu, tak jsem hodně opatrný. Vyhýbám se křižovatkám, protože tam většinou stojí policajt…..

Druhý den jsem opět na letišti a konečně letím do Vancouveru, kde na mě už čeká Radek.

Radek:

Potom, co se mi Honza ztratil v odbavovací hale, jsem měl asi šest hodin do odletu. Dobu jsem si zkrátil čerpáním informací z internetu, které se ke mě poslední 3 měsíce nedostávaly. Hlavní bylo neusnout, protože únava po večírku byla značná. Chvíli před odletem mi píše Honza, že je v Soulu a dál letí v 16:30 místního času. To budu zrovna přistávat, tak si můžeme zamávat z letadla do letadla. Letěl jsem s Korean air, jídlo super, hodně místa na nohy, letadlo pěkný a letušky taky. V Soulu jsem měl jen asi dvě hodiny na přestup, vše jde podle plánu. Žiju v domění, že Honza už je pryč, tak ani nezapínám tabletu. Při nástupu do letadla se mě ptají na zpáteční letenku. Nemám, ale vysypu ze sebe celou pravdu a jsem vpuštěn na palubu sedm-ctyri-sedmicky. V druhém letadle je o poznání méně místa na nohy, ale letím jen deset hodin, takže pohoda. Jsem už tak utahaný, že mě letušky musí budit na večeři i na snídani :-) Ve Vanu (Vancouveru) jsem podle plánu, bez problémů procházím přes obávaného úředníka a nacházím i svůj batoh. Teprve teď se dozvídám, že Honza nepřiletí zítra, ale až za dva dny….. Dvě noci na letišti nedám. Vybírám peníze, kupuju redukci do zásuvky a nadzemním metrem frčím do centra sehnat ubytování. Zrovna tady vrcholí turistická sezóna, tak se ubytuju až ve třetím hostelu za čtyřicet dolarů za noc:-(  No, není to tady zrovna nejlevnější.

rps20140810_032520

Ráno frčím nadzemkou přes město za Gabrielou, náš kontakt pro vyndání motorek z přístavu. Kopíruje, co je potřeba a jen tak letmo naznačuje cenu, za kterou dostaneme motorky ven. Trochu jsem tušil, že to nebude levné, ale cena kolem 60 tisíc mě fakt nepotěšila. Navíc je ještě nějaký problém s pojištěním, takže teď je vše ve stádiu vyjednávání. Odpoledne mám volné, tak se jdu kouknout na stadion Vancouver Canucks a pak procházím centrum a Stanley park. Docela jsem vyprocházený, ale nedá mi to a večer jdu do centra ještě jednou. Do noci pak hledám na netu jiný hostel, protože není jisté, v kolik Honza přiletí a tady je to drahý. Bohužel marně, věechno je plné.
Ráno beru batoh a vymýšlím pěknou hovadinu – půjdu z centra na letiště pěšky, třeba cestou najdu nějaké ubytování. Ušel jsem asi 12 km, nic nenašel a navíc mi v těch čínských žabkách málem upadly nohy :-) Honza přiletěl o šest hodin dřív než sliboval a tak už na mě na letišti čekal. Super! Jedeme do kanceláře za Gabrielou, pak se vracíme na letiště. Tady už na nás čeká domluvený odvoz do Whistleru za naší kamarádkou Lili. Místo abychom jeli autobusem, jedeme krásným Dodge Ram Power Wagon – 5,7 litru Hemi. Řidič je mladý chlapík, má radost, že se nám auto líbí, tak na to pořádně šlape (to se nám líbí taky :-) ). Silnici do Whistleru se říká Sea to sky a je fakt pěkná. Dorážíme pozdě večer, Lili už na nás čeká. Dáme dvě pivka a hurá na kutě. Příštích pár týdnů bude Whistler naším domovem :-) .

rps20140810_032255

 

 
Další články s tagem: , ,

4 Comments

 1. Zdeněk Honzík

  Ahoj pánové, jede vám to hezky. Mé cestovatelské já slintá. My byli nedávno na dcentním Wartburčím vejletu po blízké Evropě. Nu a v září budu s Evou 3 neděle na Yukonu, ta kdybyste se čistě náhodou flákali po okolí… :) Zdravím všechny spolucestující a modrýmu dýmu ZDAR

 2. ofroudak

  zdar.hele kdy budete na tomjukonu? 4. zari budem v Anchorage. A pak budeme jezdit po parkach.

  • zdenek honzik

   Zdar,dnes letíme whitehorsu, poschanime vůz, a jedem do 6. na Yukon. Zpět do whitehorsu pak hurá na sever ku zlatým polím a možná i do inuviku. Tak co meeting někdy v tejdnu od 8. Nekdekol dawsonu? Dystak to upřesníme.725635416 jenom sms, mam pesmerovano.

 3. Zdenek honzik

  Ahoj. Tak upravuju info, uz jsme ve whitehorsu a nefungujou nam telefony, tak budem jem narazove na netu, nicmene plan zustava stejny, dystak napis nejaky kontakt na vas a zavolame z budky. K netu se dostanem nejspis pristi nedeli. padlu zdar z+e

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>