Scam 4×4 – cestovat se bude

Cesta kolem světa na Jawách byla moje největší cesta a na nějakou dobu mě přišpendlí v ČR. Ale nadšení pro cestování mě neopustilo, a tak spřádáme plány na cesty budoucí, ať na dvou nebo čtyřech kolech…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Už několik let pokukuji po velkých cestovních autech a nejvíce mě zaujal Scam.  Osudným se mi stalo setkání s Honzou a Lenkou na Aljašce – www.cruisingnomads.cz.  Od té doby mám plnou hlavu jen cestovních náklaďáků.

!!!  po kliknutí na obrázek se dostanete do galerie !!!

scam 4×4 koupe

Hned první víkend v lednu jsme se Zuzkou vyrazili do Italského Milána prohlídnout si první Scam. Nebyla to láska na první pohled,  ale po několika dnech prodejce kývnul na mou nabídku.  O 14 dní později se vracíme na místo činu. Tentokrát už i s vozejkem  a pomocníkem Markem.  Předání auta proběhlo bez problémů, ale cesta zpět už tak bezproblémová nebyla.  Samotný Scam váží 2,6 tuny a celá naše souprava měla 6 tun. Trochu jsme vzbudili zájem italských policajtů. Nedokázali jsme jim vysvětlit, že Touareg, kterým jsme to táhli, může táhnout vlek o váze 3,5 tuny…. nakonec ale dali pokoj a odjeli, na parkovišti na nás prý nemůžou… Cestou jsme dosahovali závratné rychlosti 70km/h a sem tam jsem zařadil i pětku. V ČR jsme si střihli ještě opravu kardanu na autě a v neděli večer už byl Scam na dílně.

P1230070

Co je SCAM?

- italská značka, která vyrábí malá nákladní auta od roku 2000.  Nápadná podoba Ducatu je jen zvenku (kupují od nich kastli).  Má stálý pohon 4×4.

- obě nápravy má tuhé s hydroelektrickými uzávěrkami

- žebřinový rám

- motor 2,8 TD z Iveca

- hlavní 6ti stupňová převodovka je také z Iveca a jako správný náklaďák má i půlky. Přídavná redukční převodovka je vlastní výroba SCAM. V ní je mezinápravový diferenciál uzamykatelný hydroelektricky

- prázdné auto váží 2,6 tuny a celková hmotnost je 5 tun. My máme verzi SM35, která má papírově sníženou váhu do 3,5 tuny a prozatím menší kola

P1120016

Další plány:

Auto je prozatím ve špatném technickém stavu.  Postupně ho celé opravím a upravím. Cílem je postavit obytné cestovní auto do těžkého terénu.  Korba se sundá a bude se vyrábět obytná nástavba.

nastavba
Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>