Rusko – Ulan Ude -Yakutsk / M56

Vstupem do Ruska přišla velká změna nejen v kvalitě silnic, ale hlavně v lidech. Rusové šli hodně do sebe, nedělají zbytečný bordel a silniční policie nás zastavuje jen ze zvědavosti a ne kvůli úplatkům.

Ulan Ude mineme a míříme na východ Sibiře. Sinice jsou v dobré kondici a tak se Jawy můžou ukázat. Vzdálenosti jsou tu neskutečný. I když pořád jedeme, tak denně stejně více jak 450km neujedeme. Do odbočky na M56 do Yakutska to máme 1500km. Cesta ubíhá dobře až do chvíle, kdy se zatáhne, ochladí a začne pršet. Po 400km to pro nás začíná být pořádný peklo. Prší celou noc a druhý den vyrážíme už v mokrém. Bojíme se toho, před čím nás varovali Rusáci. Za mokra se silnice M56 stává nebezpečná. A je to tady.

image

Odbočujeme na sever a chčije. Bezva! Asfalt končí a začíná očistec. Horní vrstva prachu se změnila v mazlavé bláto. Super to klouže a do toho kamiony. Vždycky když mě míjí, tak mě ohodí bahnem. Objíždím zapadlý náklaďák v kopci a říkám si, že už to přestává být sranda. Jestli nepřestane lejt, tak dostaneme asi pěkně za uši.

image

Moje prosby jsou vyslyšeny. Večer přestane lejt a my se sušíme u ohně. Další dny se oteplí až na 32stupňů. Cesta vyschne a pro změnu se pekelně práší. Hodně se tu staví a tak asfaltu přibývá. Je to tak půl na půl štěrková cesta a asfalt. Rusáci nás strašili brody, když hodně prší, ale jsou tu všude mosty. Není to žádný offroad, ale osobní auta tu jezdí jen zřídka kdy. Jawy dostávají čočku. Průjezdnost silnic je dobré si dopředu ověřit. Rozhodně není průjezdná celoročně. S benzínem jsme měli problémy jen jednou a to jsme mezi benzínkama najeli 400km. Zásobu jídla vozíme alespo na 3 dny a od věci to rozhodně není.

image

Hodně lidí se u nás zastavuje a vypráví, jak před 20 lety jezdili na Jawách a jaký to byly super stroje.

Jeden den jsem byl trochu na palici, protože mi motorka jela jak kdybych tam nalil vodu z včerejších brambor. Vyměnil jsem vzduchový filtr i palivový. Zkontroloval výfuky a až nakonec jsem rozebral karburátor. Byl to on, pěkně zanesený. Rozebral jsem ho poprvé po 19tis.km.
Další články s tagem:

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>