Rusko a Kazachstán

Naše cesta pokračuje neúprosně dál. O přechodu do Kazachstánu se nebudu rozepisovat, protože jsem to již popsal na stránkach GPS Dozoru.

Za to přechod mezi Kazachstánem a Ruskem byl pro nás obrovský šok. Asi jako bývalé hranice mezi ČR a Bavorskem. Až do teď jsme byli zvyklí na svévolné chování policie, celníků i vojáků. Vstupem do Ruska se všechno změnilo. Celníci byli naprosto profesionální a všude byly nápisy, že vstup do Ru je bezplatný!

Další změna nás čekala hned po pár metrech za čárou. Silnice skvělé, dopravní značení a pořádek. Nikde po škarpách se neválí pet lahve a bordel. Úplně jiný svět. Sice jsme očekávali zlepšení, ale ne tohle. Nebojím se to srovnat s Evropou.

image

Nedá se nic dělat, ale km za nás nikdo neujede a tak jedeme pořád dál. Každý den nás zlobí jiná Jawa. Jednou je to zapalování, podruhé zase zadřený motor. Zvyknout si na to nemůžeme, tak to aspoň zapijeme jako Rusové – pivo a vodka :-)
Přejíždíme teď Altaj a snažíme se dokoupit zásoby oleje a jídla před Mongolskem. Potraviny nebyly žádný problém, ale sehnat 19litrů dvoutakního oleje je kumšt. Po litru vykupujeme každou benzínku, kterou potkáme. Až odjedeme, tak na Altaji už nikdo nesežene olej.

image

Na Mongolsko se hodně těšíme, ale zároveň se hodně bojíme. Přesnou trasu stanovíme, až tam dojedeme. Záleží na počasí. Jestli bude pršet, tak pro nás bude Gobi i severní Mongolsko nesjízdné, ale to se vše uvidí…. :-)
Další články s tagem: ,

4 Comments

 1. DUDEK Milan

  Jste fakt dobrý sledujeme vás stále a držíme pěsti at se vám cesta daří dobře dojet bez nehod a vekých problemu.Tak vydržte a všechny problemy vyřežte tak jak se vám to dařilo doposud, štastnou cestu vám přeji a těším se na vás až se vrátíte domu. Zdraví Milan Dudek Honzuv děda

 2. Ja si po prejezdu hranice do Ruska z Mongolska vzdycky pripadal, ze jsem prijel do zapadni Evropy.
  Pokud bude prset, tak jedte Chovd – Darwi – Altaj – Bajanchongor. Je to stredni cesta, vede pousti, bahno tam nikde nebude, jen pred Bajanchongor je hluboky brod. Severni cesta je za destu na prd. A vzhledem k tomu, ze cervenec je v MNG obdobi destu, tak bych se severu vyhnul. V MNG nepodcente zasobu benzinu.

  • Ahoj, přeposílal jsem info od Tebe klukum na mail ještě pro jistotu. Děkují, prý jim to pomohlo

 3. Westfan

  Chlapi, moc vám všem fandím a držím palce! Máte moji obrovskou podporu a úctu, nejen s tím, že jste se odhodlali vydat na takovouhle cestu, ale i jak zvládáte všechny problémy a závady.
  OPRAVDU JSTE SKVĚLÍ!!! JEN TAK DÁL!

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>