Kanada – Whistler

S přepravou motorek tak velké štěstí nemáme (cca 2 měsíce v kontejneru), ale máme velké štěstí na místo, kde tento volný čas trávíme. Bydlíme u kamarádky Lili a Adama. Přímo v centru Whistleru. Sportovní dění ve světě moc nesleduji a tak pro mě Whistler byl obrovské překvapení…… V roce 2010 tu byla zimní olympiáda. Na městečku je to hodně vidět. Je to centrum snad všech extremních sportů světa. Je tu jeden z největších downhillových parků na světě (sebevrazi, co jezdí po sjezdovce dolů na kole), hodně cest pro cyklisty, horaly, vodáky a jiný šílence. Člověk skoro neví, co by vyzkoušel dřív. Má to ale i stinnou stránku. A to je cena veškerých služeb a jídla….

resized_P8170115

Ale protože máme štěstí, tak nám Adam a Lili půjčují kola a my tak občas vyrážíme na výlety po okolí. Koupili jsme i rybářský lístek a chodíme na ryby. Dokonce se i Radkovi povedlo chytit pstruha dohového a sumečka amerického. Samozřejmě že všechno co Radek chytí, já hned zabiju a sežeru:-) Tady na to nejsou moc zvyklí a hodně je pouští. Nechápu….:-)

resized_P8120031

Jeden víkend jsme vyrazili s Lili, Petrou a Joudi na vejlet. Šli jsme na BlackTask (Černý tesák), je to jeden z větších vrcholů v okolí. Byl to výlet na dva dny v plné polní. Přírodu tu mají opravdu nádhernou. Poslední 3 měsíce jsme fyzičce moc nedali a tak to bylo znát. Lili nás pěkně prohnala. Déšť nám ale překazil až výstup nahoru. Ušli jsme přes 40km…. nohy mě bolí ještě teď, ale byla to paráda.

Lili, Joudy a hory……není tu hezky?

resized_P8120024

Adam si plánoval koupit motorku někdy na podzim až našetří peníze. Trochu jsme ho ale s Radkem vybláznili a tak si motorku musel koupit hned:-) Dobře udělal! Koupil si krosku Kawasaki 250. Hned jsme si jí půjčili a vyarazili na krátky výlet. Pro nás je to něco úplně neskutečného a nepochopitelného. Stačí zajet kousek za město, sjet z hlavní silnice a hned si začínáme užívat endura. Může se tady jezdit po cestách bez nesmyslných zákazů, jako jsou u nás. Stačí si vzít dost benzínu a vyrazit x set km do hor. Ach jo….  Jsou tu vyčleněné prostory, kam můžou jezdit 4kolky, motorky i ofroudy a nikomu to nevadí. Zároveň, ale respektují místa, kam se jezdit nemá a funguje to. Každý si tady najde tu svou zábavu aniž by překážel někomu jinému. Sakra, já to chci i u nás.  Nebo že bychom tu zůstali? :-)

resized_P8140067

Protože tady máme hodně volného času, tak děláme další změnu plánu. Koupíme auto a pojedeme na sever až na Aljašku. Do Anchorage přiletí Zuzka a přidá se k nám. Takže doufáme, že uvidíme i kus Aljašky, se kterou jsme nepočítali.

resized_P8190128

 
Další články s tagem:

1 Comment

 1. Vlastimil Obereigner

  Nazdar Češi!
  Mos mně těšilo, že jsem se s Vámi setkal. Bylo to dnes, 4. října na schůzi portlandského českého spolku.
  Vidím, že máte velmi zajímavou internetovou schránku a těším se na další zajímavé čtení a ilustrace, z Vaší plánované cesty do New Yorku.
  Přeji šťastnou cestu a šťastný návrat do Česka!
  Váš Vlastimil Obereigner

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>